Nagano 2014

Z Nagano.cz - OK0NAG
Verze z 12. 11. 2013, 13:00, kterou vytvořil Ok1zia (diskuse | příspěvky) (Příspěvky)
Přejít na: navigace, hledání
Tool.png

Ahoj všem,

dovolujeme si oslovit vás, registrované uživatele serveru Nagano:OK0NAG. Jsme velmi potěšeni, že náš společný server tak hojně navštěvujete a využíváte. Je tu s námi už 15 let! :-)

V dnešní době se jedná o jeden z nejvíce využívaných HAM serverů v ČR, který nabízí služby HAM veřejnosti. Velmi si proto vážíme vaší přízně. Nyní však nastal čas, kdy se na vás znovu obracíme jako sysops serveru Nagano s žádostí o pomoc. Jistě uznáte, že 15 let je impozantní doba. Za tuto dobu prodělal server několik generačních obměn hardware i software. Ta poslední proběhla v roce 2005, tj. před více než 8 lety. Server Nagano:OK0NAG tak nyní běží na 8 let starém hardware (s výjimkou zdroje a větších disků).

Abychom předešli případným neočekávaným poruchám a výpadkům, posílili výkon a celkově jej omladili, rozhodli jsme se udělat další obměnu hardware serveru. Tato obměna bude znamenat novou základní desku, procesor, kvalitní chladič, kvalitní zdroj, rychlé paměti, případně další komponenty. Jednotlivý hardware budeme vybírat s ohledem na maximální dobu garantovaného provozu. Zkušenost z předešlých obměn nám potvrdila, že tato cesta je jediná správná. Pokud má server spolehlivě sloužit další roky, nemá smysl kupovat neznačkové a nejlevnější komponenty. Zároveň ale nechceme pořizovat zbytečně nákladný hardware, který bychom nijak nevyužili. Hlavním parametrem tak bude spolehlivost a bezproblémový chod. Na dalším místě pak bude poměr cena/výkon.

Z tohoto důvodu si vás dovolujeme požádat o příspěvek na tuto obměnu. Váš příspěvek bude využit pouze na pořízení nového hardware. Calls nebo jména dárců budou následně vystavena na Webu NAGANA.

Přispějte prosím jakoukoliv částkou tak, abychom mohli slavit další kulaté narozeniny našeho serveru!

Číslo konta: 1577630001/5500, variabilní symbol pro NAGANO: 4427


73, za podporu a příspěvky děkují

Honza OK1FUL a Láďa OK1ZIA


Příspěvky

Datum CALL Částka
26.09.2013 OK1UDI 500,-
12.11.2013 OK1MLP 500,-